אודות הפארק

פארק פרס חולון

פארק פרס הינו פארק ציבורי מטופח, מושקע, ירוק ויפיפה המכיל בתוכו שפע של אטרקציות המספקות מגוון אפשרויות בילוי והנאה, משחקי ספורט מגוונים במגרשים הפתוחים והמוארים, שמירה על אורח חיים בריא בצעידה בשבילי הליכה מסודרים באוויר הצח לצד צמחייה, אימון במתקני כושר מיוחדים וגם קצת היסטוריה מעניינת. הפארק, על כל מגוון מתקניו, מאפשר חווית בילוי ייחודית המיועדות לכל שכבות האוכלוסייה. הפארק כולל נגישות מלאה לבעלי צרכים מיוחדים ויש בו מסלול ללקויי ראייה.

גודלו של הפארק והתמצאות במרחב: הפארק משתרע על פני שטח של כ-300 דונם וממוקם בדרום-מזרח העיר חולון. הפארק גובל ממערב בימית ספארק המים, מצפון בשכונת המגורים קרית שרת, ממזרח באזור התעשייה המתחדש ומתפתח ומדרום בחולות חולון. פארק פרס מציע מגוון אטרקציות המיועדות לבילוי והנאה לכל שכבות האוכלוסייה. פארק פרס הינו פארק ציבורי הפתוח לקהל הרחב בכל ימות השבוע, מבוקר עד לילה, ואיננו כרוך בתשלום דמי כניסה אליו. האטרקציות במרחבי הפארק כרוכות בתשלום.

אז מה תוכלו למצוא ולעשות בפארק שלנו?

0

אטרקציות שונות

0

שנות היסטוריה

0

דונם שטח הפארק

שמעון פרס ז``ל

שמעון פרספארק פרס הקרוי על שמו של שמעון פרס ז"ל, מהאבות המייסדים של מדינת ישראל, מי שהעניק לישראל את יכולות ההרתעה וההגנה הביטחונית שלה בשנות הקמתה, שעמד בראש חימוש ובניית צה"ל, הקים את הכור בדימונה, הקריה למחקר גרעיני בשורק ואת התעשיות הביטחוניות, פעל ללא לאות במשך עשרות שנים לקידום יחסי השלום בתוך מדינת ישראל ובין ישראל ושכנותיה והנהיג את הפיכת ישראל למעצמת טכנולוגיה וחדשנות עולמית. שמעון פרס ז"ל – מדינאי, נשיאה התשיעי של מדינת ישראל וראש ממשלתה, חתן פרס נובל לשלום, איש מעש וחזון.

פרס היה מהפוליטיקאים הנדירים אותם מכנים בבגרותם "מדינאים" ואכן, היה הוא איש של המדינה ולמענה, בדרכו הייחודית הטביע בה חותם אדיר. אחד העקרונות החשובים לו ביותר עליו חזר בכל הזדמנות בשנים האחרונות לפעילותו הציבורית היה "צעירים, לכו לפוליטיקה". לפרס היה חשוב מאד כי צעירים לא יתנכרו לפוליטיקה וכי הציבור לא יתפס להגדרה הצרה והלא מחמיאה שלה כעולם בו התככים והשררה שולטים. הוא הטיף לערך הפילוסופי כמעט של הפוליטיקה כמקום שנמצא מעל החברה ואליו זורמים אנשים ורעיונות שנועדו לצקת תוכן, מסגרת וערכים לרעיון המופשט של חיים משותפים במסגרת אחת, המדינה. בכך ובפעילותו העניפה בתחום הביטחון, במגוון תפקידיו בממשלות ישראל ובכנסת ובפעילותו החוץ-פרלמנטרית וכנשיא המדינה לקידום השלום בעולם, היה שמעון פרס לאחד המדינאים הבולטים של זמננו, בישראל ובעולם כולו, והפך לאחת הדמויות הישראליות הבולטות ביותר בהיסטוריה.

שמעון פרס ז"ל הקים וניהל את "מרכז פרס לשלום".

פסל

בתאריך 14.9.1997 התקיים הטקס לקריאת הפארק - פארק שמעון פרס במעמד שמעון פרס ז``ל וראש העיר חולון מוטי ששון ובהשתתפות הנהלת העיר. בטקס נחנכה אבן פינה ייחודית ומרשימה.

שמעון פרס

סיור וירטואלי

מעוניינים לקבל יותר פרטים על השירותים שלנו?